OMMELIFT 1850 EB
Product Details
| Type | Trailer-mounted work platforms |
|---|---|
| Manufacturer | Ommelift |
| Model | 1850 EB |
| Condition | Used device |
| Year | 2018 |
| Working Height | 18.60 m |
| Platform Height | 16.60 m |
| Lateral Range | 11.70 m |
| Weight | 2,350 kg |
| Lifting System | Telescope |
| Basket Load | 200 kg |
| Basket Length | 1.25 m |
| Basket Width | 0.80 m |
| Transport Length | 7.25 m |
| Transport Width | 1.70 m |
| Transport Height | 2.10 m |
| Tower Range | 400° |
| Engine | Battery |





