Multitel MT 162 EX (1166)
Product Details
| Type | LKW-Arbeitsbühnen |
|---|---|
| Manufacturer | MULTITEL |
| Model | MT 162 EX |
| Condition | Used device |
| Year | 2019 |
| Working Height | 16.15 m |
| Platform Height | 14.15 m |
| Lateral Range | 11.50 m |
| Basket Load | 300 kg |
| Transport Length | 7.03 m |
| Transport Width | 2.25 m |
| Transport Height | 2.88 m |
| Weight | 3,500 kg |
| Lifting System | Teleskop |
| Engine | Diesel |









