Multitel MTE 270 EX
Product Details
| Type | LKW-Arbeitsbühnen |
|---|---|
| Manufacturer | MULTITEL |
| Model | Multitel MTE 270 EX |
| Condition | Used device |
| Year | 2021 |
| Working Height | 27.00 m |
| Platform Height | 25.00 m |
| Lateral Range | 17.00 m |
| Basket Load | 250 kg |
| Transport Length | 7.69 m |
| Transport Width | 2.25 m |
| Transport Height | 2.98 m |
| Weight | 3,500 kg |
| Lifting System | Teleskop |
| Engine | Diesel |









