Genie Z-45/25J DC (VNL)
Product Details
| Type | Articulated telescopic work platforms |
|---|---|
| Manufacturer | Genius |
| Model | Genie Z-45/25J DC (VNL) |
| Condition | Used device |
| Year | 2008 |
| Working Height | 15.94 m |
| Lateral Range | 7.65 m |
| Basket Load | 227 kg |
| Transport Length | 6.83 m |
| Transport Width | 1.79 m |
| Transport Height | 2.00 m |
| Weight | 7,400 kg |
| Climbing Power | 16° |
| Lifting System | Articulated telescope |
| Engine | Battery |
| Tower Range | 355° |





