Multitel MJE 250 (1252)
Product Details
| Type | LKW-Arbeitsbühnen |
|---|---|
| Manufacturer | MULTITEL |
| Model | Multitel MJE 250 |
| Condition | Used device |
| Year | 2021 |
| Working Height | 24,70 m |
| Platform Height | 22,70 m |
| Lateral Range | 16,50 m |
| Basket Load | 250 kg |
| Transport Length | 7,76 m |
| Transport Width | 2,25 m |
| Transport Height | 2,98 m |
| Weight | 3.500 kg |
| Tower Range | 450° |
| Lifting System | Teleskop |
| Engine | Diesel |















