Multitel MT 162 EX (1166)
Product Details
| Type | LKW-Arbeitsbühnen |
|---|---|
| Manufacturer | MULTITEL |
| Model | MT 162 EX |
| Condition | Used device |
| Year | 2019 |
| Working Height | 16,15 m |
| Platform Height | 14,15 m |
| Lateral Range | 11,50 m |
| Basket Load | 300 kg |
| Transport Length | 7,03 m |
| Transport Width | 2,25 m |
| Transport Height | 2,88 m |
| Weight | 3.500 kg |
| Lifting System | Teleskop |
| Engine | Diesel |









