AIRO XS8 E (VNL)
Product Details
| Type | Scissor lifts |
|---|---|
| Manufacturer | Airo |
| Model | AIRO XS8 E (VNL) |
| Condition | Used device |
| Year | 2015 |
| Working Height | 8.00 m |
| Platform Range | 1.00 m |
| Platform Load | 250 kg |
| Basket Load | 250 kg |
| Transport Length | 1.82 m |
| Transport Width | 0.77 m |
| Transport Height | 2.24 m |
| Weight | 1,520 kg |
| Climbing Power | 13° |
| Lifting System | Scissors |
| Engine | Battery |





